DSM 3

Image
Hlavní téma: Datová uložiště a jejich bezpečnost.
VYŠLO: 14.06.2006

Interview
O současném stavu v oblasti ukládání a zálohování dat hovoří šéfredaktor DSM s Rostislavem Jirkalem, výkonným ředitelem Servodata a.s.

Z historie informační bezpečnosti, právní poradna

Řešení záložního datového centra
Ing. Petr Klabačka
Článek popisuje technické řešení záložního datového centra společnosti Cetelem, tak jak bylo navrženo a realizováno společností Sun Microsystems a jejími partnery. Hlavním záměrem článku je prezentace způsobu integrace zákaznické aplikace, nesplňující základní kritéria provozu v clusteru, a dále pak začlenění aplikací, provozovaných pod operačními systémy Solaris a Windows do dodaného řešení pod jednotnou správu.

Interview
Rozhovor se Stephenem Brobstem z vedení společnosti Teradata.

Správa serverů – část IV
Doc. Ing. Jaroslav Dočkal, CSc., Ing. Zdenek Duchoň, Ing. Petr Klabeneš
Čtvrtá část seriálu o správě serverů poskytuje stručný přehled základních koncepcí a přístupů převládajících v oblasti správy datových skladů. Tento přehled je doplněn ukázkou dvou možných přístupů k jejich realizaci a to v rámci společností IBM a Hewlett-Packard.

Interview
Rozhovor s presidentem společnosti Protegrity Gordonem Rapkinem.

Elektronické pasy
Ing. Mgr. Zdeněk Říha, Ph.D.,  Ioannis Vakalis, Ph.D.
Elektronické pasy (obsahující bezkontaktní čipovou kartu) zvyšují bezpečnost cestovního dokladu za pomoci digitálního podpisu a uložením biometrických dat. Použití bezkontaktního čipu a biometrických dat však přináší i řadu problémů. Článek popisuje některé technické detaily elektronických pasů a diskutuje jejich výhody a nevýhody.

Windows Vista a bezpečnost
Milan Jirsa
Článek se věnuje nejdůležitějším novinkám v bezpečnosti operačního systému Windows Vista. Výraznou změnu v práci s uživatelskými účty představuje nově zavedená ochrana uživatelských účtů. S řadou novinek přichází Internet Explorer 7.0 běžící v chráněném režimu, čímž se snižuje možný rozsah škod potenciálně způsobených úspěšným útokem. Obsahuje také antiphishingový filtr a nabízí bezpečnější práci s protokoly SSL a TLS. Windows firewall je schopen kontrolovat i odchozí komunikaci a má přepracované konfigurační rozhraní. Častým cílem útoku ve Windows vždy byly systémové služby, které jsou ve Windows Vista zodolněny. Bezpečný start zvyšuje bezpečnost spouštění operačního systému a umožňuje zašifrovat obsah systémového disku, k čemuž využívá speciální hardware.

Maximální bezpečnost v Linuxu – část I
Richard Malina
Článek popisuje systémovou bezpečnost v Security Enhanced Linuxu v počátcích komerčního využití. Shrnuje jeho dosavadní vývoj a definuje některé základní pojmy. Dále se zabývá srovnáním jeho výhod a nevýhod, výkonností a zmiňuje také vybranou konkurenci.

Zpráva společnosti Symantec
Překlad vybrané části další pololetní zprávy společnosti Symantec.

Recenze produktu: ZyWALL 70
Mgr. Erik Saller, Ing. Juraj Pažičan
Zariadenie ZyWALL 70 poskytuje flexibilnú ochranu internetového pripojenia s funkciami firewallu, antispamového a antivírového filtra spolu s kontrolou webovej premávky a širokými možnosťami nastavení smerovania paketov a vzdialenej správy. Pestré sú tiež možnosti auditovania udalostí a zasielania výstrah správcom siete v prípade neštandardných alebo podozrivých udalostí. ZyWall 70 poskytuje pre podnikové prostredie možnosť nastavenia časovej platnosti rôznych pravidiel a možnosť centrálnej správy cez Vantage CNM. Firewall vykonáva stavovú analýzu prebiehajúcich spojení a poskytuje tiež čiastočnú ochranu pred útokmi typu DoS a DDoS. Do zariadenia je možné pridať WiFi kartu, to všetko v cene okolo 1000 USD. Je určené pre malé až stredné spoločnosti do 200 zamestnancov. Zariadenie je dodávané s kvalitnou a podrobnou dokumentáciou.


PR Lucent – 99,999 % – Spolehlivá infrastruktura SAN sítí
PR PVT – Důvěryhodně uložené dokumenty
Události, Společnosti, Konference, Nové produkty
Aktuality, Personálie, Cvičíme pro zdraví
Summary


Vytisknout