DSM 2

Image
Hlavní téma: Osobní údaje a jejich ochrana (zaměřeno na právní věci).
VYŠLO: 30.6.2016
Články označené tímto symbolem prošly odborným recenzním řízením. Články označené firemním logem jsou komerčními prezentacemi.

Pochválena buď ochrana osobních údajů ...a stojí o ni vůbec někdo?
- Richard Michálek -
Úvodník DSM

Václav Matyáš v rozhovoru s Richardom Claytonom
- Václav Matyáš -
Bez reálných dat by nebyl pro praxi přínosný výzkum možný. Důležitá je etika a přístup ke zpracování poskytnutých dat. Úskalí, možnosti výzkumu a přínosy analýzy informací v oblasti kybernetických útoků. Richard Clayton je ředitelem Cambridge Cloud Cybercrime Centre, University of Cambridge (UK). Snahou tohoto centra je vybudování jednoho z největších a nejrozmanitějších souborů dat o kyberzločinu, který by byl dostupný i dalším akademikům pro zkoumání kyberzločinu a hledání účinné obrany.

Pověřenci pro ochranu osobních údajů 
- Igor Němec -
Povinnost jmenovat pověřence pro ochranu osobních údajů pro orgány veřejné moci plynoucí z Nařízení Evropské unie očima bývalého předsedy Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Jaká bude ochrana osobních údajů dle EU?
- Martin Maisner -
Článek přibližuje, co chystá General Data Protection Regulation (GDPR) z Evropské Unie, jaké principy jsou zde uplatněny a jak se GDPR dotkne společností a organizací zpracovávajících osobní údaje a ochrany našeho soukromí.

Zdravotní registry v České republice
- Vladimír Smejkal -
Článek analyzuje vývoj právních možností sběru a ochrany dat stáními institucemi, kde všude jsou citlivé zdravotní údaje o nás vedeny a co vše může stát dle zákona o nás schraňovat. Jak jsou tyto údaje chráněny a co zákony stanovují pro jejich umístění do zdravotních registrů. V neposlední řadě též popisuje, co přináší novelizace zákona o zdravotních službách č. 147/2016 Sb. vydaná s účinností od 1. 7. 2016.

Legální monitoring zaměstnanců)
- Martin Najman -
Nejen zákony, nové nařízení parlamentu EU, ale i soudní případy utváří právní prostředí pro monitoring zaměstnanců a možnosti zaměstnavatelů chránit svá aktiva. Jaké jsou tedy možnosti a náhled na tuto problematiku v právním prostředí ČR?

Aktuální trendy ve vzdělávání zaměstnanců
- Karin Gubalová -
Pouze prokazatelný záznam o proškolení nestačí, pokud opravdu chcete, aby uživatelé bezpečnostní pravidla dodržovali. Několik tipů ověřených v praxi pro zajištění nesnadného úkolu zvyšování bezpečnostního povědomí.

Forenzní analýza mobilních telefonů – část II.
- Jakub Kothánek, Jaroslav Kothánek -
Druhá část série článků o forenzní analýze mobilních telefonů popisuje, jak účinně vytěžit zajištěné telefony, jaké zvolit nástroje a jak je použít. Zaobírá se technickou stránkou věci, vhodným hardwarem, softwarem a konkrétními postupy pro získání co nejvíce informací.

GreyCortex Mendel – bezpečnostní monitoring a analýza síťového provozu 
- Jaroslav Dočkal - 
Dobrý systém detekce kybernetických událostí a incidentů má mnoho funkcí, které lze snadno použít. Kvalitní monitoring, detekci anomálií, analýzu incidentů v čase, korelace, výkonnost, minimální false positives detekce apod. Obstojí Threat Intelligence vysokým nárokům kyberbezpečáků?

Rubriky

  • Virová stránka
  • Metamorfosa: Aprílové setkání
  • Konference IS2: Security – welcome back
  • Normy a publikace
  • Informace z partnerských společností
  • Právní rubrika
  • Management summary
  • Tiráž

Vytisknout