Kniha Kyberpohádek a Kyberříkadel

Jakým způsobem a formou oslovit nejmenší děti věku 4+ problematikou kybernetické bezpečnosti? Svůj čas budou čím dál více trávit ve virtuálním prostředí, kde nepřipraveny snadno podlehnou nástrahám a nebezpečím.

Základním motivem všech pohádek bývá boj dobra se zlem, proč je důležité být na straně dobra, a proč musíme proti zlu bojovat. Cílem projektu Kyberpohádky je na dobře známých pohádkách ukázat různá nebezpečí kybernetického světa i to, jak bychom se v něm měli chovat.

kyberpohadky banner

Proto má Červená karkulka kromě košíčku s dárky pro babičku i svůj nový mobilní telefon s připojením do internetu, proto kůzlátka mají zakódovaný, zdánlivě bezpečný vstup do jejich domova, a proto má Šípková Růženka na zámku mnoho moderních zařízení, které známe a používáme v našem běžném životě.

V tomto okamžiku je rozpracovaná pilotní kniha Kyberpohádek, hotová je grafika a jsou vytvořeny 3 kyberpohádky (v češtině, slovenštině a angličtině). Pilotní kniha (plán červen 2022) bude sloužit nejen pro děti, ale i jako metodická pomůcka pro učitele mateřských škol, jakož i pro rodiče a prarodiče, kteří svým potomkům rádi čtou pohádky a říkanky, a kteří se tak rovněž mohou dozvědět něco nového o kybernetickém prostoru.

Chcete-li projekt podpořit nebo se sami zapojit, kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Velmi rádi s Vámi proberou vaše možnosti.

Autorem je tvůrčí tým Centra kybernetické bezpečnosti, z.ú. (www.kybercentrum.cz). Mezi jeho další projekty patří např. Národní soutěž ČR v kybernetické bezpečnosti (www.kybersoutez.cz), letní kybernetická škola či studentský kybernetický akcelerátor.

kyberpohadky 2


Vytisknout